Sukienka i makijaż na ślub

Sezon ślubny otwarty! W tym roku przyszłe panny młode mogą wybierać z szerokiego wachlarza sukienek i makijaży – od nowoczesnych, po tradycyjne.

Wśród tych pierwszych króluje czerwień. Ale nie, jak w poprzednich sezonach, odcienie bordo i śliwki, lecz kolor pomidorowy.

Towarzyszy mu zwykle krój gorsetowy lub typu „rybka”. Białe sukienki często podkreślone są pasem lub kokardą w kontrastującym (zwykle czarnym lub czerwonym) kolorze. Wciąż popularne są suknie krótkie (nawet mini) ale nie tak odważne, jak jeszcze kilka lat temu.

Teraz taka sukienka jest najczęściej biała, ma falbanki, czasem kryształki Svarowskiego i tren. W dziedzinie dekoltów panuje zupełna dowolność : od hollywoodzkich, przez te typu łódka, po półokrągłe.

Co ciekawe, w tym roku spektakularnie powróciły sukienki tradycyjne, które widujemy na fotografiach naszych babć i mam. Proste kreacje za kolano lub do ziemi i skromne fasony to duże zaskoczenie w (zwykle ekstrawaganckich) katalogach mody ślubnej. Podobne tendencje widać w makijażu. Liczy się świetlista cera o zdrowym odcieniu i dyskretny makijaż oczu. Do tego często doczepione rzęsy, które dodają spojrzeniu powabu.