Przeterminowane perfumy – od razu muszą lądować w koszu?

Wybierając się do drogerii bądź przeglądając ofertę perfumerii internetowej jak np. https://esentire.pl często jesteśmy oczarowani konkretnym zapachem i chcemy stać się jego posiadaczami jak najszybciej. Nierzadko również zdarza się tak, że zapach który początkowo wzbudzał w nas zachwyt po jakimś czasie staje się nie do zniesienia.

Często takie właśnie perfumy lądują na półce bądź toaletce i leżą praktycznie nieużywane. Tymczasem również perfumy mają swoją datę ważności i warto mieć to na uwadze ponieważ przeterminowane pachnidło z pewnością nie będzie nadawało się już do użytku na naszym ciele czy nawet ubraniach. Zapach na pewno się zniekształci a same perfumy nie będą pachnieć już tak jak kiedyś. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób można wykorzystać pachnidło, któremu upłynął termin ważności.

Co można zrobić z przeterminowanymi perfumami?

Jeśli nie mamy pod ręką zmywacza do paznokci a potrzebujemy zmyć swój manicure, przeterminowane perfumy idealnie poradzą sobie z tym zadaniem. Zawartość alkoholu sprawia, że bez problemu pozbędziemy się lakieru. Wystarczy tylko delikatnie nasączyć miksturą wacik kosmetyczny i przetrzeć nim paznokcie.

Perfumy po terminie ważności doskonale sprawdzą się również jako środek czyszczący klawiaturę komputera. Doskonale poradzi sobie z nagromadzonym brudem na klawiszach.

Pachnidło któremu upłynął termin ważności może również znaleźć swoje zastosowanie jako środek do czyszczenia lustra. Wystarczy spryskać je perfumami a następnie przetrzeć ściereczką.

Przeterminowane perfumy doskonale również sprawdzą się w roli odświeżacza powietrza w domu czy mieszkaniu. Wystarczy rozpylić kilka kropel by zaczął unosić się w naszych czterech ścianach piękny aromat.

W przypadku butów o nieprzyjemnym zapachu czy powodujących nadmierną potliwość stóp również warto sięgnąć po przeterminowane perfumy. Można zaaplikować je bezpośrednio na stopy bądź wewnątrz obuwia.

Perfumy, którym minął termin ważności wcale nie muszą wylądować w koszu. Powyższe metody pozwolą dać im drugie życie.