Perfumy nowe a może używane – po czym to rozpoznać?

Perfumy są uzupełnieniem i elementem każdej, codziennej stylizacji. Używamy ich głównie po to, by lepiej czuć się we własnej skórze, nabrać pewności siebie a swoim zapachem budzi zachwyt wśród otoczenia. Kupując każdy flakon w drogerii czy w perfumerii internetowej musimy zachować ostrożność. Często bowiem lądują u nas perfumy, które nie są fabrycznie nowe a były już używane. Nierzadko również za flakon takiego pachnidła musieliśmy sporo zapłacić. Po czym więc poznać, że nasz ulubione perfumy nowe? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę by się o tym przekonać.

Detale, które zdradzą nam czy kupiliśmy nowe perfumy

Wiele o perfumach powie nam ich opakowanie zewnętrzne. Perfumy nowe najczęściej zapakowane są w folię i kartonik bez żadnych niedoskonałości. Zwróćmy również uwagę na to, czy na opakowaniu nie znajduje się kawałek taśmy klejącej. Może to bowiem świadczyć o tym, że sprzedawca próbował zamaskować w ten sposób fakt, iż perfumy były używane. Sklejając ponownie folię taśmą klejąc liczy, że klient nie zauważy pewnych niedociągnięć w wyglądzie opakowania – i tak też najczęściej się zdarza.

Kolejną rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest wygląd flakonu – a dokładniej mówiąc przyjrzenie się, czy nie posiada on na szkle odcisków palców. Szklane buteleczki bardzo łatwo ulegają zabrudzeniom. Jeśli więc zauważymy linie papilarne na flakonie, można przypuszczać, iż perfumy były wcześniej używane.

Kolejnym elementem, który powinien wzbudzić naszą czujność jest atomizer i korek a w szczególności ich zapach. W przypadku gdy pachnidło było używane łatwo to rozpoznamy wytężając swoje nozdrza podczas wąchania właśnie tych dwóch elementów.

O tym, czy perfumy są nowe może nam powiedzieć również ich zawartość. Jeśli więc mikstura nie zajmuje całej objętości buteleczki, możemy przypuszczać, iż pachnidło było używane. Tego typu oględziny możliwe są jedynie w przypadku przezroczystych flakonów. W przeciwnym razie ciężko będzie nam dokładnie ocenić jego zawartość.