Odpowiednie przechowywanie perfum – co musimy o tym wiedzieć?

Zapach ulubionych perfum dodaje nam atrakcyjności, pewności siebie i sprawia, że czujemy się lepiej we własnej skórze. Z tego właśnie względu tak chętnie odwiedzamy perfumerie czy przeglądamy ofertę perfumerii internetowej w poszukiwaniu nowych, unikalnych i oryginalnych zapachów, które przypadną nam do gustu. Często zdarza się tak, że na swojej półce bądź toaletce mamy kilka flakonów pachnideł – niektóre używamy tylko na określone okazje, innymi skrapiamy się sporadycznie ze względu na swoją wysoką cenę. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że pachnidła nie są wieczne. Nie oznacza to że musimy śpieszyć się z ich zużyciem bo zazwyczaj daty ważności perfum są długie. Warto jednak zachować czujność i zwrócić uwagę na to, by właściwie przechowywać swoje ulubione zapachy.

Jak należy przechowywać perfumy?

Może niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę ale perfumy również mogą się zepsuć. Z tego właśnie względu tak ważne jest to, by przechowywać je w odpowiednim miejscu. Perfumy przede wszystkim nie mogą być wystawione na działanie promieni słonecznych. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że zapach po ok. 2 latach po prostu zjełczeje i nie będzie nadawał się do użycia. Również wilgoć źle wpływa na ‘kondycję’ naszych perfum. Nie ustawiajmy więc naszych ulubionych flakonów na półce w łazience a wybierzemy raczej suche, zaciemnione miejsce. Lepiej nie narażać się na stratę perfum, która będzie szczególnie dotkliwa w przypadku pachnidła, za które trzeba słono zapłacić.

Warto również po zakupie perfum nie wyrzucać kartonowego pudełka a właśnie w nim przechowywać swoje ulubione pachnidło. Należy również układać je w pozycji poziomej i pilnować tego, by nie zgubić korka. Perfumy bez nakrętki mogą szybko zwietrzeć i stracić swój piękny aromat.

By móc cieszyć się długotrwałym i ślicznym zapachem naszych ulubionych perfum powinniśmy się stosować do powyższych rad. Nie jest to nic skomplikowanego a jak widać niesie ze sobą wiele korzyści. Jeśli mamy w swojej kolekcji bardzo drogie zapachy, szczególnie warto zadbać o to, by szybko się nie zepsuły.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/