Nici liftingujące- kiedy warto ich użyć?

Kto z nas nie chciałby cieszyć się wiecznie młodą, pięknie wyglądająca skórą? Widoczne gołym okiem objawy starzenia jednym z nas dają się szybciej we znaki, inni mają to szczęście, że dłużej mogą chwalić się gładką, pozbawioną zmarszczek skórą – tak często działają geny.

Słowo lifting zna dzisiaj praktyczne każdy z nas, a w szczególności ten, kto walczy z oznakami starzenia się i poprawia wygląd swojej skóry czyniąc ją jędrną i wygładzoną. Świetną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych mających na celu poprawę jakości jak również wyglądu skóry są nici liftingujące. Ich stosowanie niesie ze sobą znacznie więcej zalet niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod liftingu.

Zalety stosowania nici liftingujących

Przede wszystkim efekty widoczne są bardzo szybko i co ważne – wykluczają one długi okres rekonwalescencji. Zabieg ten cieszy się bardzo dużą popularnością głównie ze względu na brak inwazyjnej ingerencji w nasze ciało jaką jest chociażby przeszczep skóry, wykonywany przy tradycyjnej metodzie liftingu. Nici stosuje się nie tylko w obrębie twarzy ale również piersi, dekoltu czy brzucha by uelastycznić i ujędrnić skórę w tych obszarach ciała. Kolejną zaletą jest to, że zabieg wykonywany jest szybko i może potrwać maksymalnie do godziny.

Kiedy warto zrezygnować z zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących?

Stosowanie nici liftingujących niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Do najczęstszych zalicza się podrażnienia oraz stany zapalne skóry. Dotyczy to jednak tylko i wyłącznie obszaru ciała, w którym zostało wykonane wkłucie. Po zabiegu należy również pamiętać o tym by ograniczyć mimikę twarzy. W przeciwnym wypadku nici mogą się przemieścić i tym samym wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Warto wiedzieć także o tym, że nie każdy może sobie pozwolić na zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących. Powinny z niego zrezygnować przede wszystkim kobiety w ciąży, osoby ze stanami zapalnymi skóry oraz ci, którzy borykają się z problemami psychicznymi i zaburzeniami krzepliwości krwi.

Zanim zdecydujemy się na tego typu zabieg upiększający, warto dokładnie rozważyć wszelkie za i przeciw i nie narażać niepotrzebnie swojego zdrowia. Chcąc poprawić wygląd i jakość swojej skóry, należy wybrać profesjonalną i sprawdzoną klinikę medycyny estetycznej jak chociażby www.lespa.pl .