Makijaż w stylu Aundrey Hepburn

Jeśli chcesz wyglądać tak zmysłowo i kobieco jak Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego” sięgnij pamięcią do kanonów piękna lat ’50 tych.

Audrey Hepburn była jedną z najpiękniejszych aktorek wszech czasów. Miała idealną urodę: owalną twarz, naturalne brwi, duże oczy oraz pełne usta, a przy tym była bardzo dziewczęca. Prezentowała klasyczny makijaż lat swojej epoki. Cera w nim jest rozświetlona i dosyć jasna, dlatego kopiując taki look zacznij od nałożenia bazy pod podkład i o ton lub dwa jaśniejszego podkładu.

W latach ’50 tych modna była porcelanowa cera, dlatego również nakładając podkład trzeba pamiętać o tym, by nie przyciemniał karnacji. Kości policzkowe aktorki zawsze były delikatnie podkreślone bladym różem, dlatego wybierz podobny i nałóż go subtelnie na szczyty kości policzkowych.

Kształt łuku brwiowego Audrey jest charakterystyczny, rozpoznawalny i naśladowany do dziś. Mimo naturalnie gęstych brwi aktorki widać, że były one jeszcze pogrubiane. Możesz w tym celu użyć cienia do powiek w kolorze gorzkiej czekolady lub grafitu i zaznaczyć kształt łuku brwiowego delikatnie go przyciemniając i pogrubiając.