Laser kosmetyczny i medyczny – do czego służy i jaki wybrać?

Obecnie w salonach kosmetycznych oferta usług jest coraz bardziej rozbudowana i urozmaicona w nowe sprzęty lub narzędzia. Wiele z nich może nas przerażać, a pod nazwą „laser” wyobrażamy sobie nierzadko bardzo inwazyjne dla naszego ciała zabiegi.

Jest to mocno mylące, bowiem często w ten sposób możemy walczyć z uporczywymi dla naszego organizmu zmianami. Laser diodowy hurtownia często dzieli na kilka rodzajów, w zależności od tego jaki jest cel i target. Jaki więc laser jest dla nas odpowiedni? Który wykupić w salonie kosmetycznym?

Laser diodowy na naczynka

Naczynka to często uciążliwe i widoczne zmiany na naszym ciele. Przypominają swym wyglądem siniaki lub czerwone nóżki pająka. Geneza ich powstawania jest niezwykle szeroka i trudna do jednoznacznego zidentyfikowania – często przyczyną ich pojawienia jest uraz lub trzymanie tzw. „nogi na nogę”. Usunięcie ich wymaga więc użycia sprzętu inwazyjnego, a decyzja najczęściej pada na półprzewodnikowy laser diodowy Spider 810nm 60W. Laser diodowy na naczynka posiada bardzo bezpieczne i skuteczne fale, dzięki czemu radzi sobie nawet z powstającymi żylakami. Laser diodowy hurtownia uwzględnia użycia go nawet w przypadku tak poważnych i zauważalnych zmian.

Laser frakcyjny

Laser najczęściej używany w dermatologii, który dzięki minimalistycznym, powstającym dziurkom pozwala na szybką i całkowitą regenerację skóry. Używany jest zatem w celach ujędrnienia zwiotczałej skóry, w walce z rozstępami, wygładzaniu zmarszczek lub liftingowi skóry. Najczęściej wybieranym modelem jest Laser Frakcyjny CO2 QRAY FS.

Laser diodowy ginekologiczny

Laser używany w celach ginekologicznych, często intymnych lub wstydliwych dla pacjentek. Jego zadaniem jest obkurczanie pochwy w sposób długotrwały, bezbolesny i co najważniejsze – w pełni skuteczny. Po 3-5 użyciach pomaga w walce z nietrzymaniem moczu lub suchością pochwy. Model wybierany do zabiegów tego typu nosi nazwę- „Półprzewodnikowy laser diodowy Spider PRO 980 nm 60W.”

Laser do usuwania tatuaży

Czasem w naszym życiu podejmujemy złe decyzje. Jednym z nich jest wybór nietrafionego i źle dobranego tatuażu. W takim wypadku z pomocą przyjść może laser Q-Switch, który w sposób trwały pozbywa się nawet tatuaży kolorowych. Ponadto poradzi sobie z większymi przebarwieniami lub widocznymi naczynkami.