Kępki rzęs – czyli sposób na zagęszczenie i oryginalną stylizację

Na rynku sztucznych rzęs odnaleźć możemy różne ich rodzaje. Kiedyś najpopularniejsze były te na paskach, później włoski pojedyncze do stosowania metody 1:1, 2:1 i 3:1, a dziś – jak się zdaje – najgłośniej mówi się o kępkach. Dlaczego kobiety tak bardzo sobie je upodobały?

Kępki rzęs to ostatnio najpopularniejsza forma, w jakiej występują sztuczne włoski. Zarówno stylistki jak i ich Klientki je lubią ze względu na ich zalety w aplikacjach objętościowych oraz w tworzeniu stylizacji tak zwanego „kociego oka”. Zanim jednak skupimy się na tym, dlaczego kępki tak dobrze zagęszczają linię rzęs oraz jak stworzyć perfekcyjną stylizację, zacznijmy od podstaw.

 

Paleta rzęs w kępkach. Źródło: amazinglashes.com/rzesy-kepki

 

RZĘSY KĘPKI – jak są zbudowane?

Kępki – jak sama ich nazwa wskazuje – składają się z kilku lub kilkunastu rzęs połączonych w jeden „snopek”. Zazwyczaj producenci decydują się na dwie drogi ich spajania – albo za pomocą specjalnego węzełka (i wówczas mamy do czynienia z kępkami węzełkowymi), albo po prostu przyklejając włoski do siebie.

Dzięki takiej budowie znacznie łatwiej się je przykleja i można w prostszy sposób osiągnąć efekt naturalności. Powierzchnia nakładania kleju jest bowiem w takim wypadku większa niż podczas aplikacji rzęs pojedynczych.

Złączenie kilku rzęs w jedną kępkę jest również rozwiązaniem oszczędnym czasowo. O wiele szybciej stworzymy stylizację z kępek niż z pojedynczych rzęs.

RZĘSY KĘPKI – perfekcyjne zagęszczanie

Nie jest tajemnicą, że kępki rzęs powstały po to, by jeszcze bardziej zwiększyć możliwości stylistek. Dzięki nim możliwe jest parokrotne powiększenie objętości linii rzęs. Kępki bowiem stworzono z myślą o nowoczesnych metodach objętościowych w aplikowaniu sztucznych włosków. Zauważono, że można do jednej naturalnej rzęsy doczepić więcej niż dwie czy nawet trzy sztuczne rzęsy, ale należy najpierw je jakoś połączyć i zadbać o to, by były w miarę lekkie.

W metodzie objętościowej przy wykorzystaniu kępek rzęs należy jednak pamiętać, by nie przesadzić! Bardzo często zdarza się, że niedoświadczone stylistki przesadzą z ilością czy długością kępek i powstaje efekt komiczny, teatralny i nazbyt przerysowany.

 

 

Jak stworzyć stylizację „kocie oko”?

Stylizacja o wdzięcznej nazwie „kocie oko” to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach. Wszystko to za sprawą tego, że dzięki niej nasze spojrzenia zyskują niezwykła głębię opartą o tonowane długości sztucznych włosków. W jaki sposób jednak należy wykonać aplikację, aby uzyskać drapieżne, ale i zalotne kocie spojrzenie?

Wystarczy odpowiednio dobrać długości kępek. Cała filozofia tej stylizacji polega na doklejaniu rzęs od najkrótszych do najdłuższych, kierując się od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego.