Jeśli redukcja blizn po trądziku, to tylko laserem. Poznaj najlepsze urządzenia laserowe!

Blizny po trądziku należą do grupy tych niedoskonałości skórnych, które bardzo trudno ukryć, a zarazem usunąć trwale z powierzchni skóry. Intensywny rozwój medycyny w ostatnich latach pozwolił jednak stworzyć kilka bardzo skutecznych rozwiązań w zakresie usuwania uporczywych mankamentów urody. Jednym z nich są zabiegi laserowe, które stanowią dziś jeden z częściej wykorzystywanych sposobów leczenia blizn po trądziku. Dlaczego, decydując się na usuwanie blizn potrądzikowych, warto zrobić to właśnie przy pomocy lasera? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, w czym tkwi coraz większa popularność zabiegów laserowych i na jakie urządzenia laserowe warto dziś zwrócić szczególną uwagę.

Redukcja blizn po trądziku – skutecznie i bezpiecznie

Zabiegi laserowe to dziś jeden ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych sposobów usuwania nie tylko blizn potrądzikowych, lecz także wielu innych problemów skórnych. Światło laserowe wnika w głębokie warstwy skóry, bardzo skutecznie pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu, a tym samym zagęszczania struktury skóry i redukcji blizn. Bardzo ważne jest to, że cały proces odbywa się bez uszkadzania wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu nie naraża skóry na długie gojenie i uciążliwy okres rekonwalescencji. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to obecnie najskuteczniejsza, najbezpieczniejsza i najczęściej polecana przez lekarzy metoda leczenia tego typu niedoskonałości.

Leczenie blizn po trądziku – szybko i bezboleśnie

Leczenie blizn potrądzikowych odbywa się dziś bardzo często w szybki i niemal bezbolesny dla pacjenta sposób. Bardzo duże znaczenie ma jednak w tym przypadku rodzaj zastosowanego urządzenia laserowego. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają w tym przypadku zabiegi redukcji blizn po trądziku przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych, które pozwalają przeprowadzić zabieg niezwykle szybko i komfortowo. To przede wszystkim zasługa zastosowanej w laserach unikalnej technologii najkrótszej wiązki laserowej, która poprzez ograniczony do minimum kontakt ze skórą pacjenta minimalizuje ryzyko jej przegrzania, a tym samym poparzenia i odczuwania nieprzyjemnych dolegliwości podczas zabiegu. Pojedynczy zabieg usuwania blizn potrądzikowych trwa zaledwie kilkanaście minut, a po jej zakończeniu pacjent może powrócić do domu lub swoich codziennych aktywności. Oczywiście, bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, jednak są to naturalne następstwa terapii, które powinny ustąpić samoistnie kilka dni po zakończeniu terapii.

Redukcja blizn potrądzikowych – kiedy zgłosić się na terapię?

Blizny potrądzikowe stanowią wyjątkowo nieestetyczny i krępujący rodzaj niedoskonałości skórnej. W związku z tym, że to bardzo trudny do ukrycia (np. pod makijażem) mankament urody, większość osób chciałaby się go jak najszybciej pozbyć. Specjaliści medycyny estetycznej i dermatolodzy radzą jednak, aby zabieg usuwania blizn potrądzikowych rozpocząć dopiero po około 12 miesiącach od zakończenia leczenia trądziku. Zachodzący w tym czasie naturalny proces regeneracji i odbudowy skóry może znacząco zmienić wygląd naszych blizn i ułatwić ich usuwanie w przyszłości. Ma to szczególne znaczenie u młodych osób, u których proces ten może zakończyć się nawet całkowitym zanikiem blizn.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania blizn potrądzikowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/discovery-pico-usuwanie-tatuazu-przebarwien-blizn-odmladzanie-pikosekundowe/

Pytaj też o szczegóły bezpośrednio w Klinikach Miracki w Warszawie.