Jakie znaczenie ma kolor perfum?

Z pewnością każdy z nas ma swój ulubiony zapach, z którym najchętniej nigdy by się nie rozstawał. Tak właśnie działają na nas perfumy – czujemy się dzięki nim atrakcyjniejsi dla otoczenia dlatego tak chętnie po nie sięgamy. Otuleni pięknym zapachem świetnie czujemy się we własnej skórze i nabieramy pewności siebie. W dzisiejszych czasach wybór w perfumeriach internetowych i stacjonarnych jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie zapach, który idealnie trafi w jego gust.

Piękne eleganckie flakoniki kuszą nas swoim wyglądem i zachęcają do poznania swojej zawartości. Na półkach w perfumeriach buteleczki mienią się różnymi kolorami. Warto wiedzieć o tym, że kolor perfum ma bardzo duże znaczenie. Mówi on nam przede wszystkim o tym, jakie nuty zapachowe wiodą prym w danych kompozycjach. Jak definiować poszczególne kolory perfum? Czego można dowiedzieć się o perfumach, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie ich barwę? Otóż bardzo wiele.

Co o perfumach mówi ich kolor?

W perfumach o barwie fioletowej najczęściej dominują nuty kwiatowe. Są to perfumy lekkie, delikatne które idealnie sprawdzą się podczas cieplejszych dni. Zazwyczaj przełamane są one słodyczą, dzięki czemu są niezwykle dziewczęce i subtelne.

Perfumy, które są w kolorze żółtym bądź różowym to najczęściej mieszanka akordów cytrusowych. Takie zapachy są orzeźwiające, czasami lekko kwaskowe. Dzięki nim czujemy energię do działania i chęć do życia. Tego typu zapachy również najlepiej spełnią swoją rolę latem bądź wiosną.

Zapachy o zabarwieniu pomarańczowym bądź czerwonym to najczęściej perfumy orientalne, które zdominowane są przez wyraziste nuty. Poleca się je głównie pewnym siebie osobom, które chcą oczarować otoczenie i wyróżniać się elegancją. Perfum orientalnych najlepiej używać jesienią i zimą.

Flakonik i jego zawartość w zielonym kolorze, mówi nam o tym, że w perfumach dominują nuty zapachowe traw oraz liści. Zapachy są świeże, poprawiają nasze samopoczucie oraz sprzyjają skupieniu. Tego typu perfumy najlepiej sprawdzą się podczas ciepłych, letnich bądź wiosennych dni.