Czy data urodzenia powinna mieć wpływ na wybór odpowiednich dla nas perfum?

Wiele osób wybierając swoje ulubione zapachy w drogerii bądź perfumerii internetowej najczęściej kieruje się własnym gustem i upodobaniami – aromat ma przede wszystkim uwieść nasz zmysł powonienia. Tym czasem pachnidło powinno również dobrze komponować się z naszym charakterem, stylem bycia a nawet znakiem zodiaku. Warto dowiedzieć się, jak dobierać perfumy biorąc pod uwagę datę urodzenia.

Jak wybierać pachnidła pod względem znaku zodiaku?

Barany są pełne temperamentu i cenią sobie niezależność. Powinny sięgać po perfumy przepełnione aromatami leśnymi oraz ziołowymi. Dobrze sprawdzą się także zapachy kwiatowe i owocowe.

Byki wyróżniają się romantyczną duszą i wrażliwością. Osoby spod tego znaku dobrze będą czuły się w towarzystwie perfum delikatnych ale stanowczych.

Bliźnięta cechuje ciekawość świata dlatego w każdej kwestii chętnie podążają za najnowszymi trendami. Idealne perfumy dla nich to mieszkanka kwiatów i owoców.

Raki to osoby delikatne, wrażliwe i subtelne. Dobrze z ich charakterem będą współgrały pachnidła owocowe bądź kwiatowe, doprawione słodkimi ziołami.

Lew lubi wyróżniać się w tłumie i zawsze chce być w centrum zainteresowania. Ich perfumy powinny być mocne, zdecydowane i intensywne.

Panną kieruje rozsądek w działaniu. Nie lubią rzucać się w oczy, dlatego w ich wypadku doskonale sprawdzą się zapachy neutralne, świeże z nutką delikatnej słodyczy.

Waga uwielbia otaczać się ludźmi i ma w sobie wiele wdzięku. Doskonale z jej osobowością będą współgrały perfumy delikatne, lekkie i słodkie.

Skorpiony czerpią radość z życia i wyróżnia je wesołe usposobienie. Świetnie pasują do nich pachnidła o korzennym bądź piżmowym aromacie.

Strzelce słyną z wesołego usposobienia i są duszą towarzystwa. Ich osobowość dobrze będzie komponować się z orzeźwiającymi, odświeżającymi zapachami.

Koziorożców cechuje ambitność i wytrwałość. W ich wypadku doskonale sprawdzą się perfumy subtelne o akordach orientalnych połączonych z aromatem kwiatów i owoców.

Wodniki są wesołe i chętnie spędzają czas w gronie przyjaciół. W przypadku osób spod tego znaku dobrze spełnią swoją rolę zarówno perfumy klasyczne jak i bardziej specyficzne i niebanalne.

Ryby chętnie pokazują swoje oblicze delikatności i wrażliwości. Powinny sięgać po słodkie aromaty – perfumy szyprowo-pudrowe będą strzałem w dziesiątkę.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/