Czy warto kupować perfumy nie czując wcześniej ich zapachu?

Wybór odpowiednich dla siebie perfum nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli do tej pory nie trafiliśmy na swojego ulubieńca. O ile używaliśmy zapachu, który przypadł nam do gustu i kupno kolejnych perfum nie będzie dla nas żadnym wyzwaniem, o tyle chcąc kupić pachnidło nie kierując się żadnym pierwowzorem może być trudne. Są takie osoby, które decydują się na zakup perfum w ciemno – lubią eksperymentować i testować nowe aromaty. Najczęściej wybierają w tym celu perfumerię internetową. To spora oszczędność czasu ale często także i pieniędzy.

Ceny perfum w sklepach online często są dużo niższe niż w tych stacjonarnych. Drogerie stacjonarne są zmuszone narzucić sporą marżę ze względu na wysokie koszty wynajmu lokalu jak również prowadzenia całego biznesu. Dzisiaj podpowiadamy, w jaki sposób kupować w sieci perfumy w ciemno aby okazały się strzałem w dziesiątkę.

Zakup perfum w ciemno – co trzeba wiedzieć?

Z pewnością każdy z nas ma swoją ulubioną grupę zapachową perfum. Nie rozglądajmy się za kilkunastoma perfumami a ograniczmy obszar swoich poszukiwań do pachnideł znajdujących się w grupie zapachów, która szczególnie przypadła nam do gustu. Do wyboru mamy perfumy kwiatowe, owocowe, cytrusowe, wodne, szyprowe, korzenne, orientalne czy aldehydowe.

Później zastanówmy się, jakich autorów perfum miałyśmy dotychczas najwięcej. Jeśli pachnidło jednego perfumiarza wyjątkowo przypadło nam do gustu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne aromaty jego dzieła również skradną nasze serce. Nie jest to regułą ale warto wziąć pod uwagę taką możliwość.

Zwróćmy również uwagę na kolor pachnidła, które planujemy kupić – wiele zdradzi nam on o zawartości flakonika. Jeśli perfumy posiadają barwę fioletową, może spodziewać się delikatnych i kobiecych kwiatowych aromatów. Żółte bądź różowe zabarwienie pachnidła sygnalizuje, że urzeknie on nas mocą cytrusowego orzeźwienia. Pomarańczowy bądź czerwony kolor posiadają najczęściej perfumy orientalne. Jeśli zainteresuje nas pachnidło w kolorze zielonym – wyczujemy w nich z pewnością aromaty traw i liści.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/