Czy seks upiększa i wydłuża życie?

Seks to przyjemność – to wiadomo. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest też bardzo zdrowy i przedłuża nasze życie.

Podczas miłosnych igraszek krew w naszym ciele krąży znacznie szybciej niż zwykle, co sprawia że lepiej dotlenia organy, łatwiej pozbywa się z nich produktów przemiany materii i odżywia je jak podczas długiego spaceru na świeżym powietrzu.

Dotyczy to nie tylko serca czy nerek ale też skóry, włosów i paznokci! Seks działa również jak najlepsze ćwiczenie – w godzinę spalamy 300 kalorii a czas ten mija znacznie szybciej, niż podczas nudnych ćwiczeń nas siłowni. Angażujemy też znacznie więcej mięśni. Ile? To zależy od naszej łóżkowej inwencji.

Każde szczytowanie podnosi też poziom hormonu DHEA, który wzmacnia układ odpornościowy i sercowo-naczyniowy, poprawia wygląd skóry, zmniejsza ryzyko cukrzycy i osteoporozy a także działa przeciw depresyjnie. Być może dlatego osoby uprawiające przed snem seks nie mają problemów z bezsennością i nocnymi koszmarami.

Projektanci w czasie sesji starają się odtworzyć promienną skórę i rumieniec typowy dla osoby zakochanej. W domowych warunkach najłatwiej zrobić to za pomocą odpowiedniego różu.