Czereśnie w perfumach

Perfumy owocowe mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Dla jednych ich lekkość, delikatność i świeżość jest zaletą, inni określają je mianem nijakich, pozbawionych charakteru. Wybór idealnych dla siebie perfum jest kwestią bardzo indywidualną – gustów jest tyle, ile ludzi na świecie. Perfumy owocowe z pewnością jednak przypadną do gustu osobom, które upodobały sobie słodkie, nienachalne i subtelne zapachy. Doskonale sprawdzą się one podczas ciepłych, letnich dni, kiedy potrzebujemy poczuć nutkę odświeżenia. Producenci perfum do tworzenia swoich kompozycji używają różnych owoców o różnych aromatach. W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy czereśnie.

Gdzie czereśnie znajdują swoje zastosowanie i czym wyróżnia się ich aromat?

Jeśli chodzi o kwiat czereśni charakteryzuje się on świeżym, słodkim aromatem. Sam owoc natomiast emanuje wodną słodyczą i soczystym zapachem. Oprócz tego wyczuwa się również musującą zieleń otoczoną kwaskowatością. Aromaty czereśni mogą się od siebie nieco różnić w zależności od użytego w kompozycji gatunku. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że czereśnia często znajduje swoje miejsce w perfumach z kategorii gorumand.

Soczyste, słodkie, dojrzałe czereśnie to przede wszystkim przysmak, którym możemy delektować się latem. Owoc ten znajduje swoje zastosowanie w kulinariach jako dodatek do deserów, wypieków a także sosów. Często również wykorzystywane są do sałatek.

Czereśnie oprócz swojego zastosowania w przemyśle perfumeryjnym oraz kuchni, wyróżniają się również cennymi właściwościami zdrowotnymi. Przede wszystkim posiadają one minerały oraz mnóstwo witamin. Poza tym zawierają cynk, magnez, żelazo oraz wapń. Niwelują nadmiar wody w organizmie i łagodzą przebieg astmy oraz alergii. Mają działanie przeciwzapalne, dodają energii do działania i pozytywnie nastrajają. Warto również wspomnieć o tym, że czereśnie spowalniają procesy starzenia się skóry.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://kobiecynet.pl/soczyste-czeresnie-jako-skladnik-perfum/